Presentation from the 5th conference about autopathy

8.4.2013 | Mgr. Veronika Kucerova | ver.kuc@seznam.cz

Dear colleagues,

My name is Veronika Kucerova. Since 4 years I have a private psychotherapeutic practice in Plzen. I got to know autopathy 3 years ago. I have been experimenting to this day on me and finally I added it to my therapeutic methods that I use in work with my clients. Other methods to name are also reconnective therapy (E.Pearl) and The Journey (B.Bays). When designing the therapy, I start with the assumption that the most physical and physic problems have hidden emotional cause. I try to discover it and together with the client work on its removal. Also autopathy is one of the ways, which can help people to overcome the blockage (barriers in the flow of energy) and lead to healing. The result is the restoration of the balance and this on physical, psychic and spiritual level. People are relieved of pain, tension and start to enjoy their everyday life. I am really lucky and happy that I can experience these miracles with my clients.

Spreading awareness about the possibilities of autopathy in the improvement of life quality of people is a very good thing and so I very much respect the efforts of all those who are helping with the organisation of this expert conference and take part in informing the public about this regardful and natural healing method.

I notice that using autopathy leads the clients to independence, to getting to know own bodies and natural healing processes in the body, and removes drapes – opens consciousness – makes it possible to experience life on a qualitatively much higher level. My aim is that the clients take their healing into their own hands, which is something that they were not used to do until now. We are used to shift the responsibility for the healing to someone else – the doctor, psychologist, the mother, etc. It is easy and we do not have to decide alone, we do not have to search for information, we do not have to hear to what our body says to us, we do not have to think what are we doing wrongly, Good help us changing something, because this is the job of the doctors who tell us what we have, give us a solution, prescribe medicines…To keep the weight of responsibility away  from us, we are even prepared to suffer a lot.  Then what can we do more, we have tried everything, we have an alibi…

I was also like this, I went with the herd, I trusted professional medical experts, I did not want to believe that I could have also other possibilities, if I will search for them, I did not want to spend nights with the Internet, to study, draw attention to myself, be different, to fight. At the end serious complications after a routine vaccination gave me an impulse to open my eyes and to act. I understood, that I alone carry the responsibility for my own health and the health of my children, I  decide and have to decide in accordance with my conviction, freely and on the basis of information that will not be always available in TV advertisements.

I immensely respect people like Jiri Cehovsky for their courage, their freedom and that they share their hard won knowledge and experiences with us and so show us the way to own healing.

In this contribution I would like to describe in some detail several cases from my practice. The first is autopathic healing during palliative chemotherapy of cancer of the lungs, own experience with prana preparation and a therapy of a young woman who cannot get pregnant. After each case there will be space for questions or recommendations and I will be happy when you join the discussion.

You can get the audio-recording of the whole conference HERE (in Czech language) 

Woman, 69 years old

She came to me on recommendation from Jiri Cehovsky at the end of August 2012

Diagnosis:

(1. Sheet report from 28. 8. 2012) Tumor on lower part of the right lung, non-operable, the doctors recommend palliative chemotherapy. It was discovered per chance because the women suffered of breathing difficulties when going up the hill. In observation at cardiology for arrhythmia and the insuficiency of the heart valve, she takes tablets for her heart and high blood pressure, pressure is instable, rheumatic arthritis is treated since 10 years, joints of the hand and the knee, it hurts especially during weather changes. Smoker. Operations: appendix in 1961, womb removed in 2000, followed by hormonal therapy which she stopped (breasts, increase of mass). She had states of anxiety in the morning and evening, but did not take anything. She is very much affraid of death.

She came with her daughter and wanted to psychically strengthen herself before the started the chemotherapy. Her daughter knew about autopathy and wanted me to persuade her mother to try it. In her opinion, her mother does not support any alternative to standard medical care.

Po úvodním rozhovoru jsem klientce provedla RH,  naučila ji tuto techniku  Rh.    Vysvětlila jsem možnosti a podávání autopatie  a doporučila  AP 1l  3x denně vařený dech,  zásaditou dietu,  jedlou sodu několikrát denně.  Do plánovaného zahájení paliativní chemoterapie zbýval jeden týden…

Během jediného (!) týdne došlo k výrazné úlevě, klientku přestaly zcela bolet klouby, lépe s jí dýchalo, cítila psychicky také mnohem lépe.

Kontrola 19. 9. 2012

(po prvním cyklu chemoterapie)

Začaly padat vlasy, nálada dobrá, ale včera byla horší, špatně snáší padání vlasů, odpoledne od 4 hodin se jí začíná hůře dýchat, večer, hlavně v noci kašle, ale nebudí ji to, jen když se probudí, tak si zakašle, je to suchý kašel, bolí ji opět klouby, které už po autopatii před zahájením chemo vůbec nebolely…, svědivá vyrážka po celém těle asi 5 dní. Nízký tlak po první chemoterapii, přestala brát léky na vys. tlak, nyní od 14. 9. je tlak v pořádku a bez léků a od té doby se netočí hlava a nebolí. Zásaditou dietu dodržuje v rámci možností, ale často ji pálí žáha. Dělá si sodu až dvakrát denně. Doporučeno zvýšit až na 5x denně sodu. RH provozuje, ale tajně. RH

Kontrola 11. 10. 2012

Cítí se dobře, bolí ji kolena, ale je to nárazově. Předchozí chemoterapie byla předčasně ukončena a odložena pro silnou alergickou reakci.  Nedokáže číst, ale na dálku se jí zlepšil zrak, měla asi 2,5 dioptrie, teď vidí mnohem lépe, na blízko je to horší.  Vyrážka, která byla už zcela zmizela asi za týden. Cítí se dobře stále 1x denně AP 6l, doporučeno zvýšit na 8l 1x denně, vařený dech. Celkově zlepšena. RH. (Doma velmi silné čistící reakce po RH, průjem).

zvýšeno AP na  8l vařený dech bez  silné reakce, cítí se dobře, spala dobře…

Kontrola 12. 10. 2012

Fyzická cesta (dle B. Bays): Pocit -STRACH, na hrudi, vzpomínka na topení se v rybníce asi v 10 letech.

16. 10. 2012 byla na „nové chemoterapii“ (biologická léčba- Tarceva), druhý den zrudlo celé tělo, bez teploty, chvíli zimnice a chvíli ji to hrozně hřálo – pravděpodobně reakce na biologickou léčbu  Přestaly bolet kolena. Druhý den ještě rudá, třetí den už to bylo dobré a jen ji trochu brněly prsty u nohou. 21. 10. večer ji  škrábalo v krku pak  rýma,(také vedleší příznaky  biol. Léčby) kašel, špatně se dýchalo, zácpa dva dny, nešlo odkašlat, v noci nekašle příliš, jen když jde na záchod.

Kontrola 22. 10. 2012.

Cítí se psychicky velmi dobře, nezvrací, je jí dobře. Pálí ji žáha, sodu si dává několikrát denně, domluvily jsme se, že bude pokračovat v 8l vařených 1xdenně s novou AL a po chemo případně zvýší na dvakrát nebo třikrát denně.

3. 10. nová AL, 8l vařený dech, chemoterapie se nekonala z důvodu infektu a rýmy.

24. 10. průjem, špatně spala, dýchala, kašlala, budil ji kašel,

25. 10. průjem

Kontrola 26. 10.

Velké zlepšení (13 dní na 8 litrech) v noci spí jako mimino, nekašle, nechodí na záchod.  Již bez průjmu. Brala sodu několikrát denně do 20. 10. a od té doby ji žáha nepálí. Nyní již méně sody. Dop. pokračovat se sodou alespoň třikrát denně, případně vodu s citrónem bez cukru popíjet. Klouby nebolí, mám velkou fyzickou zátěž, porcovala jsem jehňata, pak jsem byla unavená, ale to by byl každý… Kůže čistá, tlak v pořádku bez léků, tep mírně zvýšený. Rýma vodnatá, nesmrká, polyká. Asi od páteře necitlivé prsty na pravé noze, trochu ji brní, když si lehne, je to horší na levé straně. Jsem nesmírně vzteklá. Řešení rodinných vztahů.  Provedeno RH, hluboké prožitky.  Mnohem lépe sešla po schodech dolů, cítí se dobře. Dobře se jí dýchá a je nabitá energií. V rodině si stanovuje hranice, je odhodlaná, optimistická, radostná. Váha stabilní, nehubne a má chuť k jídlu.

Doporučuji vitamín D3 alespoň 10.000 jednotek denně. Bude pokračovat v AP 8l vařený dech dvakrát denně.

Závěry CT ze dne 6.  11. 2012: Ústup nádoru na plicích o 40 procent!

9. 12. 2012 snížila ze 9 l 2x denně na jednou denně, pak postupně zase zvýšila na dvakrát denně.

13. 12. 2012  další ústup nádoru na plicích dle posledního  CT, Tarceva – biologická léčba, další CT bude  11. 2. 2013  ( v pondělí) Celkem prošla dvěma cykly biolog. terapie. Pokračuje v podávání AP 9l vařený dech dvakrát denně.

Kontrola 21. 1. 2013

„ Já jsem tomu moc nevěřila, to se přiznám. Ale teď už si netroufnu autopatii neudělat, cítím, že mi to pomáhá. Můžu dělat všechno, dělám všechno, jen když dlouho stojím, tak mi natečou nohy, kolena. Ty mě teď zase bolí…každý den chodím do kopce ke psovi, dýchá se mi dobře, čistím kotec od sněhu, celou domácnost, vše obstarám. Dobře spím, jsem optimistická, smrti se vůbec nebojím, tak mám z toho radost. Rostou mi husté vlasy. Už se umím ozvat, když mi něco vadí. Jen to uzdravování už trvá dlouho…“

Z této a podobných zkušeností vyplývá, že autopatii je vhodné použít i jako doplňující metodu k běžné chemicko-technické léčbě. Při současném podávání chemoterapie se ukázalo, že klientka trpěla mnohem méně závažnými vedlejšími účinky chemoterapie, ale dokonce došlo k výraznému (lékaři neočekávanému) zlepšení stavu, zmenšení nádoru a zkvalitnění života klientky. Dokonce se zbavila i některých dlouhodobě užívaných léků.

www.Navratdorovnovahy.cz


Courses

Webinars introducing to the basics of autopathy are organised in English for international therapists, medical practitioners and persons interested in self-healing.

kurz More about courses

Self-treatment of chronic diseases

mapa poradců

Location of consultants

Find autopathy consultant in your area.

Find a consultant